Opinie o kursach Repeto

Kurs Repeto Angielski dla początkujących jest interaktywnym kursem opartym na fiszkach. Składa się on z ośmiu części tematycznych.

Przerobienie każdej z tych części pozwala na zapoznanie się z podstawowym słownictwem i podstawowymi wyrażeniami związanymi z danym tematem. Wśród tematów tam zaprezentowanych są, między innymi, te: w szkole, zakupy, praca, zainteresowania. Są to zagadnienia, które są zawsze przydatne, niezależnie od języka, którego chcemy się uczyć.Materiał do nauki jest prezentowany w dosyć interesujący sposób.

Na wstępie program wyświetla serię fiszek z głównymi wyrażeniami dla danego tematu. Odbywa się to w ten sposób, że słyszymy jakieś wyrażenie w języku angielskim, przy czym, niemal w tym samym czasie, pojawia się na ekranie jego pisownia, wraz z tłumaczeniem, i ilustracją graficzną. Po chwili jest wyświetlane następne wyrażanie, i tak dalej. Pomiędzy prezentacją kolejnych wyrażeń jest wystarczająca przerwa, aby je powtórzyć za lektorem.

Ta prezentacja wstępna jest dość ciekawa, gdyż pozwala naszym umysłom na intuicyjne budowanie skojarzeń pomiędzy słyszanymi dźwiękami oraz ich pisownią i znaczeniem, które jest przedstawiane zarówno w formie tłumaczenia oraz ilustracji.

Artur

Artur Pluta, Langly.pl