Firma

Hej Paweł Kłosiński z tej strony, pomysłodawca serwisu Repeto. Postanowiłem zamiast standardowego i często nudnego opisu firmy napisać kila zdań o mnie i mojej misji.

Kilkanaście lat temu nauczyłem się języka angielskiego i pomyślałem sobie, że jego znajomość w zupełności mi wystarczy i nie ma sensu uczyć się innych języków obcych. Jest w tym odrobinę prawdy, angielski jest chyba najważniejszym językiem obcym, jaki możemy poznać i znając go możemy dotrzeć do naprawdę wielu interesujących materiałów.

Kilka lat temu zmieniłem jednak swoje zdanie na ten temat. Zgadza się, język angielski jest bardzo ważny ale jest masa innych, interesujących języków, które warto poznać. Dzięki ich znajomości możemy łatwiej dotrzeć do ludzi, którzy mówią w tych językach oraz do ich kultury, filmów, książek, muzyki, itd.

Po tych przemyśleniach postanowiłem nauczyć się języka francuskiego. Zawsze interesowała mnie kultura francuska, zwłaszcza literatura. Rozpocząłem naukę ale szybko pojawił się pewien problem, nauka francuskiego okazała się znacznie trudniejsza niż nauka angielskiego. W ciągu kolejnych miesięcy próbowałem różnych, mniej lub bardziej skutecznych metod i choć nadal nie mówię biegle po francusku, jestem generalnie zadowolony z czynionych postępów. Wiele rozumiem, mogę czytać ze zrozumieniem proste teksty francuskie, oglądać telewizję, etc. Co ważne, nauka znowu stała się przyjemnością i wydaje mi się, że szybko czynię postępy. Myślę też powoli o nauce innych języków obcych: rosyjskiego i włoskiego.

Serwis Repeto powstał na skutek pokonywania tych przeciwności i próby dotarcia do skutecznej metody uczenia się języków obcych. Nie wiem czy mi się udało ale sądzę, że kluczem do efektywnej nauki jest poświęcenie dużej ilości czasu na naukę języka i korzystanie z interesujących nas treści. Proces ten będzie wtedy znacznie bardziej przyjemny i owocny.

I właśnie takie treści chcę publikować na Repeto, nauka języka obcego nie musi być nudna. Postaram się aby wśród naszych kursów pojawiły się interesujące opowiadania, zabawne filmiki, żarty, cytaty, słowem treści, które mogą zaintrygować internautów i pomóc im w szybszym poznaniu języka obcego.

Mam nadzieję, że na tej stronie znajdziesz interesujące materiały, które Ci pomogą.

Jeżeli masz jakiekolwiek sugestie albo chciałbyś pomóc w tworzeniu serwisu, wyślij do mnie wiadomość korzystając z formularza kontaktowego.

Dzięki z góry!