Nazwy miesięcy po angielsku

napisał Paweł, prawie 2 lat temu Język angielski

W dzisiejszym artykule poznasz nazwy angielskich miesięcy i dzięki naszym fiszkom, szybko je zapamiętasz :)

Angielskie miesiące to:

Uwaga: angielskie miesiące zawsze piszemy dużą literą, nawet jeśli nie znajdują się na początku zdania.

W styczniu, w lutym, w marcu...

Znajomość angielskich miesięcy to nie wszystko. Warto również wiedzieć w jaki sposób powiedzieć, że coś dzieje się w danym miesiącu. Polak powie W styczniu jest zimno czy We wrześniu wracamy do szkoły dołączając w lub we i zmieniając końcówkę.

Anglik ma łatwiejsze zadanie. Wystarczy, że do angielskiej nazwy miesiąca dołączymy słówko in. Dwa wcześniejsze zdania wyglądają więc następująco: It's cold in January i We go back to school in September.

Pozostałe formy wyglądają analogicznie:

Pierwszego stycznia, drugiego lutego, trzeciego marca...

Istnieje kilka różnych sposobów na podanie daty w języku angielskim. Wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest nauczenie się podstawowego, najbardziej popularnego sposobu przy użyciu liczebników porządkowych. Kilka przykładów poniżej:

Jak widzicie, podając datę, podobnie jak w języku polskim, używamy nazwy miesiąca w dopełniaczu. W języku angielskim nie musimy zmieniać końcówki, wystarczy, że przed nazwą miesiąca umieścimy of, np. of Januarystycznia of Septemberwrześnia.

Poniżej lista angielskich miesięcy w kilku podstawowych formach wraz z nagraniami audio. Jak zawsze, kliknięcie w zielony przycisk na dole strony uruchomi sesję nauki z fiszkami.

× Zaloguj się, aby rozpocząć naukę z fiszkami.
Pierwsza rozmowa po angielsku, jak sobie poradzić? Angielskie czasy - Past Simple