20 popularnych angielskich zwrotów

napisał Paweł, ponad 2 lat temu Język angielski

W dzisiejszym wpisie poznasz popularne zwroty, których na codzień używają osoby mówiące po angielsku.

Jednym z problemów przy nauce angielskiego i innych języków obcych jest fakt, że uczymy się wielu mało przydatnych słówek i zwrotów. Oczywiście warto znać tak wiele wyrażeń jak jest to możliwe, ale powinniśmy się skupiać, zwłaszcza w początkowej fazie nauki, na wyrażeniach i zwrotach popularnych, które często pojawiają się w języku. Jeśli poznamy kilkaset popularnych zwrotów nasz poziom rozumienia języka się zwiększy. Jeżeli jednak nauczymy się zwrotów, które niemal nigdy nie pojawiają się w języku, odniesiemy wrażenie, że nie czynimy żadnych postępów.

W nauce języków obcych bardzo ważna jest motywacja. Jeśli zauważam, że robię postępy, jestem zadowolony i poświęcam na naukę coraz więcej czasu. W rezultacie robię jeszcze większe postępy.

Jeśli jednak czuję, żę stoję w miejscu, zniechęcam się do nauki, zaczynam opuszczać lekcje i ... cóż, rzeczywiście pozostaję na tym samym poziomie.

Reasumując, ucząc się słownictwa bądźmy selektywni i wybierajmy tylko najistotniejsze informacje czyli te, które rzeczywiście nam się przydadzą w codziennych rozmowach. Na pozostałe rzeczy również przyjdzie czas.

W dzisiejszej lekcji skupimy się więc na kilku podstawowych zwrotach często pojawiających się w angielskim. Lekcja adresowana jest dla osób początkujących, osoby średnio-zaawansowane powinny znać wszystkie te zwroty. Oto nasza lista wraz z tłumaczeniem i krótkimi wyjaśnieniami.

Jeżeli nauczysz się wszystkich tych zwrotów, to szybko zauważysz jak cząsto pojawiają się one w codziennych konwersacjach. Jest nawet prawdopodobne, że nawet bez nauki angielskiego znasz przynajmniej niektóre z nich.

Poniżej lista zwrotów oraz przycisk, który uruchamia sesję nauki z fiszkami.

Kilka tygodni po napisaniu tego artykułu stworzyłem listę kolejnych dwudziestu popularnych angielskcih zwrotów. Zapraszam do zapoznania się z nimi: Kolejne przydatne angielskie zwroty.

× Zaloguj się, aby rozpocząć naukę z fiszkami.
Kolejne przydatne angielskie zwroty